Strona główna » Aktualności » Jak używać zapalniczki benzynowej?

Kategorie

Szukaj

Opinie o produktach

Jak używać zapalniczki benzynowej?

Data dodania: 22-09-2020 Wyświetleń: 87

Zapalniczka benzynowa to nie tylko kultowy gadżet przywodzący na myśl kowbojów, bohaterów filmów akcji, czy też prywatnych detektywów, ale to także praktyczne i niezawodne narzędzie, które może nam służyć przez długi czas. Jednak żeby tak było, musimy mieć na uwadze, iż zapalniczki benzynowe wymagają odpowiedniego traktowania i dbania o nie. O tym, jak poprawnie je używać, opowiemy w dzisiejszym artykule.
 

Prosta, a więc niezawodna budowa

Na rynku dostępnych jest wiele modeli rozmaitych producentów, jednak wszystkie zapalniczki benzynowe mają podobną konstrukcję. W korpusie znajduje się nasączony benzyną materiał. Benzyna za pośrednictwem knota przedostaje się na zewnątrz. Tam znajduje się mechanizm wyzwalający iskrę, czyli kółko z metalu uciskające na krzesiwo. Gdy paliwo spotka się z iskrą, następuje zapłon.

Zapalniczki benzynowe znane są ze swojej wytrzymałości i niezawodności. Większość z nich zapala się za pierwszym razem, a zgaszenie płomienia jest bardzo trudne. Dlatego też narzędzia te popularne były wśród amerykańskich żołnierzy i podróżników. Bardzo mała ilość ruchomych elementów, wytrzymała konstrukcja, oraz prostota działania sprawiła, iż stały się one pożądane i cenione na całym świecie. Nikt przecież nie wyobraża sobie, by hollywoodzki aktor zapalał papierosa swojej damie jednorazową zapalniczką ze stacji benzynowej.
 

Jak dbać, by działała

Pielęgnacja zapalniczki benzynowej jest bardzo prosta. Należy dbać, by benzyny nigdy nie było za mało, a więc stale uzupełniać jej poziom. Jednak nie może być jej też zbyt wiele, gdyż zbyt mocno nasączony materiał może zacząć ciec i zabrudzić nam wnętrze kieszeni. Zawsze stosujmy specjalistyczne benzyny, takie jak te dostępne na stronie https://motozloty.com/zapalniczki-benzynowe-c-56.html. Pod adresem tym znajduje się bogata oferta eleganckich i wyjątkowych zapalniczek benzynowych, które spodobają się niejednemu fanowi motocykli, choć nie tylko.

Co jakiś czas wymagana jest wymiana materiału absorbującego benzynę oraz filcowej podkładki. Dzięki temu zapalniczka zawsze będzie sprawna i nigdy nas nie zawiedzie. Poza tymi czynnościami przedmioty te są bezobsługowe i wyjątkowo trwałe. Płomień odporny jest na wiatr oraz deszcz, a konstrukcja pozwala na długie jego palenie się, bez potrzeby przytrzymywania niewygodnego przycisku, jak ma to miejsce w zwykłych zapalniczkach. Dlatego też polecamy stosowanie zapalniczek benzynowych wszystkim tym, którym zależy na stylowym, niezawodnym i wytrzymałym narzędziu do rozpalania ognia, papierosa, grilla, czy rozjaśnienia ciemności panującej na polu namiotowym.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Aktualności